Guillermo del Toro: Pinokio - ZALUKAJ FILM ONLINE

  • REJESTRACJA TO TYLKO 30 SEKUND
  • ZNAJDŹ SWOJE ULUBIONE FILMY LUB SERIALE
  • NAJCIEKAWSZE I NAJLEPSZE PRODUKCJE W JEDNYM MIEJSCU
  • DOŁĄCZ DO TYSIĘCY ZADOWOLONYCH UŻYTKOWNIKÓW

lockUPSS! MUSISZ BYĆ ZALOGOWANY, ABY MÓC KORZYSTAĆ W PEŁNI Z SERWISU!

strzalka ZALOGUJ / ZAREJESTRUJ SIĘ film online

DO KOŃCA PROMOCJI POZOSTAŁO:
3 godziny 48 minut 13 sekund

Guillermo del Toro: Pinokio zalukaj film online

Guillermo del Toro: Pinokio - ZALUKAJ FILM ONLINE

Nov. 09, 2022USA117 Min.PG
Twoja ocena: 0
6 1 głos

Gdzie obejrzeć cały film Guillermo del Toro: Pinokio 2022?

Pinokio w reżyserii Guillermo del Toro to mroczniejszy i być może bardziej przerażający Pinokio niż dotychczasowe adaptacje Pinokia. W faszystowskich Włoszech okresu międzywojennego bomby zabijają zarówno dzieci, jak i dorosłych. Pewna postać przemija, ale nieustannie się odradza. Inny facet zamyka swojego syna w szafie i odnosi się do niego jako „ciężar”, podczas gdy inny człowiek umniejsza swojego syna i nakazuje mu zabić swojego najlepszego kumpla. Obrażenia i zagrożenia dla postaci występują w wielu formach, w tym upadki, porażenia prądem, pożary, eksplozje, walki, wypadki i spotkania ze śmiercionośnym życiem morskim. Faszystowskie oddziały, ukrzyżowany Chrystus, kondukty pogrzebowe, pogrążeni w żałobie rodzice szlochający w alkoholu, zniszczone dzieci i rozwścieczone tłumy są wśród obrazów.  Film eksploruje relacje ojciec-syn i istotę życia.

Włoski snycerz Geppetto (David Bradley) jest zdruzgotany jak zaczyna się GUILLERMO DEL TORO’S PINOCCHIO po tym jak jego uwielbiany syn Carlo (Gregory Mann) ginie w niezamierzonym zamachu bombowym tuż przed nim. Pewnej nocy po pijaku szybko konstruuje w jego miejsce drewniane dziecko. Lalka otrzymuje imię Pinokio i w magiczny sposób ożywa z pomocą Drewnianej Zjawy (Tilda Swinton). Młodzieniec trafia pod opiekę Sebastiana J. Cricketa (Ewan McGregor), który zamieszkuje wewnątrz pniaka wielkości lalki. Rozgniewani mieszkańcy, dowodzeni przez srogiego sędziego Podestę (Ron Perlman).

Guillermo del Toro- Pinokio cały film

Oglądaj online Guillermo del Toro: Pinokio

Fani będą zadowoleni z wielkich zdolności artystycznych Guillermo del Toro i legendarnej magicznej opowieści, jednak młodsze dzieci mogą uznać ją za zbyt przerażającą. Z wieloma realistycznymi scenami śmierci, jego dwugodzinny poklatkowy Pinokio, zawsze ponura bajka, jest znacznie bardziej melancholijny w tej wersji osadzonej w faszystowskich Włoszech. Jest to kontynuacja romantycznej adaptacji Disneya, w której główną rolę zagrał Tom Hanks. Del Toro stworzył intrygujący świat, który rozpoczyna się w przepięknie realistycznej włoskiej wiosce, a następnie rozpościera się na inne sfery, w tym na wyobrażenie pozagrobowej otchłani rządzonej przez grające w karty króliczki. Ręcznie wykonana animacja, którą współreżyser Gustafson wraz z liczną ekipą lalkarzy i animatorów wyprodukował, jest niesamowita. Trudno oprzeć się ciągłemu naciskaniu przycisku pauzy, by podziwiać bogactwo szczegółów lalek i ich otoczenia oraz zastanawiać się, jak to wszystko powstało.

Film dodaje również cięższe tematy, takie jak relacje ojciec-syn, sens życia, religijny zapał, szaleństwa wojny i autorytarnej władzy na wierzchu tradycyjnej bajki. Przesłanie tej ostatniej może być przewrotne, ale nie jest trudne do zrozumienia. Nazistowskie saluty i faszystowskie obrazy zastępuje młodzież ogłaszająca „remis” w grze wojennej i lokalny szeryf, który nazywa Pinokia „dysydentem” za bycie „niezależnym myślicielem”. Patriarchowie i marionetki to podteksty, które są tu obecne. Jedna zabawna scena to bufonowaty Mussolini, który jest tak mały i rozpieszczony, że musi mu pomóc wyjść z samochodu chętny sługa.

Guillermo del Toro: Pinokio
Guillermo del Toro: Pinokio
Guillermo del Toro: Pinokio
Guillermo del Toro: Pinokio
Guillermo del Toro: Pinokio
Guillermo del Toro: Pinokio
Guillermo del Toro: Pinokio
Guillermo del Toro: Pinokio
Guillermo del Toro: Pinokio
Guillermo del Toro: Pinokio
Tytuł (Angielski) Guillermo del Toro's Pinocchio
Ocena 7.8 33,814 głosów
Ocena widzów 8.468 1,058 głosów

Reżyser

Obsada

Gregory Mann isPinocchio (voice)
Pinocchio (voice)
Ewan McGregor isSebastian J. Cricket (voice)
Sebastian J. Cricket (voice)
David Bradley isGeppetto (voice)
Geppetto (voice)
Christoph Waltz isCount Volpe (voice)
Count Volpe (voice)
Tilda Swinton isWood Sprite / Death (voice)
Wood Sprite / Death (voice)
Ron Perlman isIl Podestà (voice)
Il Podestà (voice)
Finn Wolfhard isCandlewick (voice)
Candlewick (voice)
Cate Blanchett isSpazzatura the Monkey (voice)
Spazzatura the Monkey (voice)
Tim Blake Nelson isThe Black Rabbits (voice)
The Black Rabbits (voice)
John Turturro isIl Dottore (voice)
Il Dottore (voice)
Udostępnień0