Ojciec Chrzestny - ZALUKAJ FILM ONLINE

  • REJESTRACJA TO TYLKO 30 SEKUND
  • ZNAJDŹ SWOJE ULUBIONE FILMY LUB SERIALE
  • NAJCIEKAWSZE I NAJLEPSZE PRODUKCJE W JEDNYM MIEJSCU
  • DOŁĄCZ DO TYSIĘCY ZADOWOLONYCH UŻYTKOWNIKÓW

UPSS! MUSISZ BYĆ ZALOGOWANY, ABY MÓC KORZYSTAĆ W PEŁNI Z SERWISU!

ZALOGUJ / ZAREJESTRUJ SIĘ film online vod

Ojciec Chrzestny zalukaj cały film online

Gdzie obejrzeć cały film Ojciec Chrzestny?

Tej oferty nie może odmówić.Mar. 14, 1972USA175 Min.R
Twoja ocena: 0
7 1 głos
Udostępnień0

Gdzie obejrzeć cały film Ojciec Chrzestny 1972?

Ojciec chrzestny to legendarny, definiujący gatunek film o mafii, w którym Marlon Brando wciela się w tytułową rolę, zagrożoną przez konkurencyjne rodziny. Oczywiście zawsze pojawia się przemoc. W brutalnych sekwencjach bohaterowie zostają zastrzeleni i zamordowani, często z bliskiej odległości. Postacie są wysadzane w samochodach i duszone na śmierć. Pokazane jest, że mężczyzna uderza swoją żonę pasem. Kierownik kina w jednej z wielu słynnych sekwencji budzi się przesiąknięty krwią, ze zdekapitowaną głową konia w swoim łóżku.

Facet błaga Don Corleone o zemstę w scenie otwierającej film po tym, jak dwóch mężczyzn zgwałciło i pobiło jego córkę. W filmie kultura włosko-amerykańska jest również przedstawiona sympatycznie, ale dosadnie i stereotypowo. Pojawia się krótka nagość (kobiece piersi) i scena zakrytego, ale słyszalnego seksu, a bohaterowie spożywają też alkohol i palą papierosy. Pojawiają się aluzje do zachowań seksualnych Sonny’ego (James Caan) i Fredo (John Cazale).

Oglądaj online jeden z najlepszych filmów wszechczasów „Ojciec Chrzestny”

Ojciec Chrzestny jest kroniką narastających problemów rodziny Corleone. Michael Corleone, syn bohatera wojennego, jest najbardziej obiecującym, ale niechętnym spadkobiercą Dona Corleone (Marlon Brando) (Al Pacino). W miarę jak członkowie rodziny zmagają się z trudami gangsterskiego życia, ujawniają się struktury władzy w społeczeństwie i rodzinie.

Film ten słusznie uważany jest za jeden z najlepszych w historii kina ze względu na jego epicką wielkość przy jednoczesnym zachowaniu cierpliwości i intymności typowej dla europejskiego kina artystycznego. Chociaż istnieją uzasadnione obawy dotyczące wpływu Ojca chrzestnego na podtrzymywanie stereotypów dotyczących włoskich Amerykanów, twórcy filmów, seriali telewizyjnych i gier wideo pozostają pod jego wpływem dziesiątki lat po premierze. W naszej zbiorowej pamięci kulturowej pozostał zgrzytliwy pseudo szept Brando, bogata scenografia i muzyka Nino Roty.

Film ma operowy charakter, choć jest bardziej stonowany niż krzykliwy. Traktuje swoje tematy poważnie, a mafijne konflikty o władzę traktuje z szacunkiem, który w normalnych warunkach można by im nadać jedynie jako klasyczne tematy w sztuce. Wraz z debiutem tego filmu rozpoczął się okres, w którym amerykańscy filmowcy odważyli się potraktować siebie i swoje cele estetyczne poważnie (być może zbyt poważnie). Sposób, w jaki film traktuje synowską pobożność, potrzebę szacunku i trwałą fascynację naszej kultury równoległym światem moralnym mafii, ma głęboko przejmującą jakość.

Ojciec Chrzestny
Ojciec Chrzestny
Ojciec Chrzestny
Ojciec Chrzestny
Ojciec Chrzestny
Ojciec Chrzestny
Ojciec Chrzestny
Ojciec Chrzestny
Ojciec Chrzestny
Ojciec Chrzestny
Tytuł (Angielski) The Godfather
Ocena 9.2 1,845,591 głosów
Ocena widzów 8.715 16,944 głosów
27 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.