Skazani na Shawshank - ZALUKAJ FILM ONLINE

  • REJESTRACJA TO TYLKO 30 SEKUND
  • ZNAJDŹ SWOJE ULUBIONE FILMY LUB SERIALE
  • NAJCIEKAWSZE I NAJLEPSZE PRODUKCJE W JEDNYM MIEJSCU
  • DOŁĄCZ DO TYSIĘCY ZADOWOLONYCH UŻYTKOWNIKÓW

UPSS! MUSISZ BYĆ ZALOGOWANY, ABY MÓC KORZYSTAĆ W PEŁNI Z SERWISU!

ZALOGUJ / ZAREJESTRUJ SIĘ film online vod

Skazani na Shawshank zalukaj cały film online

Gdzie obejrzeć cały film Skazani na Shawshank?

Przyjaźń, troska i walka. Wartości, które są niezbędne, aby przetrwać w więzieniu.Sep. 23, 1994USA144 Min.R
Twoja ocena: 0
8 1 głos
Udostępnień0

Gdzie obejrzeć cały film ”Skazani na Shawshank” 1994?

Film „Skazani na Shawshank”, oparty na krótkiej powieści Stephena Kinga, przedstawia historię chłopaka, który po trafieniu do więzienia o zaostrzonym rygorze w stanie Maine w latach 50. ubiegłego wieku, zdołał dać innym skazańcom nadzieję i inspirację, trwając w obliczu przeciwności losu. Więzienie Shawshank to brudna instytucja zamieszkana przez bezwzględnych strażników, nieuczciwego naczelnika i drapieżnych skazańców. Choć nie ma tu jawnego przedstawienia więziennego gwałtu, odniesienia i pozycje ciała silnie sugerują wymuszoną penetrację analną i oralną. Nieuzbrojony więzień zostaje śmiertelnie postrzelony przez strażników.

W „Skazanych na Shawshank online” śledzimy narrację dwóch facetów, którzy spotykają się podczas odbywania kary dożywocia i w obliczu rozpaczy znajdują kumpla i sposób na odnalezienie sensu. Nie są to do końca wyróżniające się cechy, ale w miarę rozwoju powieści coraz bardziej się je ceni.

Skazani na Shawshank to bestseller światowego kina

Red Redding (Morgan Freeman), wieloletni więzień i czołowy biznesmen więzienia, opowiada o swoich doświadczeniach w Shawshank. Może dostać wszystko, od czekolady, przez papierosy, po mały kilof, który nadaje się dla podwórkowego geologa. Kiedy on i inni skazańcy czekają na ostatni autobus, zakładają się, czy nowo przybyli będą płakać pierwszej nocy w więzieniu.

Andy Dufresne (Tim Robbins), bohater filmu Skazani na Shawshank, przebywa w więzieniu za zabójstwo swojej żony i jej chłopaka. Nie pasuje on jednak do profilu skazańca z więzienia z 1949 roku. Andy zaprzyjaźnia się z „Redem” Reddingiem (Morgan Freeman), który wykorzystuje jego talenty bankierskie, by pomóc mu zdobyć pracę w więziennej bibliotece. Nieszczęścia jednak się zdarzają. Andy jest księgowym naczelnika więzienia i Andy odkrywa, że naczelnik bierze łapówki. Ponieważ nie jest w stanie przystosować się do normalnego życia, empatyczny były skazaniec popełnia samobójstwo wieszając się na zewnątrz. Strażnicy więzienni mordują więźnia, któremu Andy pomagał w uzyskaniu świadectwa dojrzałości, aby ten nie sypnął ziarnem, które mogłoby oczyścić Andy’ego z zarzutu morderstwa i doprowadzić do jego uwolnienia. Andy będzie trzymany w izolatce przez następne dwa miesiące. Wydawał się przygnębiony, kiedy poszedł, a Red obawiał się, że może odebrać sobie życie.

Skazani na Shawshank online cały film

Skazani na Shawshank online – oglądaj teraz

To klasyk, który przez lata nie stracił nic ze swojego blasku. Podobny do „Stand by Me”, jeśli chodzi o narrację więzienną. Oryginalną historię do całego filmu Skazani na Shawshank napisał Stephen King. Są tu dające się lubić postacie, literackie smaczki, przerażający przeciwnicy o niewielkiej głębi, trwałe przyjaźnie, poetycka sprawiedliwość i satysfakcjonujące zakończenie. Powolne tempo filmu sprawia, że młodsi widzowie i ci z silną zdolnością do emocjonalnego cierpienia mogą mieć trudności z wytrzymaniem do końca.

Celem życia Andy’ego jest szerzenie uzdrawiającej mocy pozytywności. Mówi więźniom, że Mozart może pomóc im się poprawić. Tworzy bibliotekę z półek z książkami. Red jest przesłuchiwany w sprawie swojej decyzji o zaprzestaniu gry na harmonijce. Nawet jeśli wydaje się dziwne, że biały bankier z wyższej klasy i Afroamerykanin zaprzyjaźnią się w 1949 roku, jest to cenna lekcja, która może zainspirować dzieci, które nigdy wcześniej nie słyszały tej historii.

Skazani na Shawshank to jeden z najlepiej ocenianych filmów Skazani na Shawshank online

Niech nie zraża Was fakt, że film ten oparty jest na opowiadaniu Stephena Kinga. To nie jest horror; to raczej szokująco dobry hymn na cześć przyjaźni, nadziei, dowcipu, podstępu i mądrości, z obsadą dających się lubić postaci i najbardziej dziwacznymi zwrotami akcji. Po skazaniu za zamordowanie swojej zdradzanej żony i jej chłopaka, nieszczęśliwy księgowy Andy, zostaje skazany na dożywocie w ponurych, owiewanych wiatrem korytarzach więzienia stanowego Shawshank. W tej części film zaczyna się spontanicznie rozwijać. Scenarzysta i reżyser filmu, Frank Darabont, tworzy fascynującą podróż emocjonalną osadzoną w latach 1946-1967.

Skazani na Shawshank
Skazani na Shawshank
Skazani na Shawshank
Skazani na Shawshank
Skazani na Shawshank
Skazani na Shawshank
Skazani na Shawshank
Skazani na Shawshank
Skazani na Shawshank
Skazani na Shawshank
Tytuł (Angielski) The Shawshank Redemption
Ocena 9.3 2,632,865 głosów
Ocena widzów 8.724 22,133 głosów
27 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.