Walka z lodem - ZALUKAJ FILM ONLINE

  • REJESTRACJA TO TYLKO 30 SEKUND
  • ZNAJDŹ SWOJE ULUBIONE FILMY LUB SERIALE
  • NAJCIEKAWSZE I NAJLEPSZE PRODUKCJE W JEDNYM MIEJSCU
  • DOŁĄCZ DO TYSIĘCY ZADOWOLONYCH UŻYTKOWNIKÓW

UPSS! MUSISZ BYĆ ZALOGOWANY, ABY MÓC KORZYSTAĆ W PEŁNI Z SERWISU!

ZALOGUJ / ZAREJESTRUJ SIĘ film online vod

Walka z lodem zalukaj cały film online

Gdzie obejrzeć cały film Walka z lodem?

Feb. 10, 2022Denmark101 Min.TV-MA
Twoja ocena: 0
6 1 głos
Udostępnień0

Gdzie oglądać cały film Walka z lodem  online?

Film śledzi losy Ejnara Mikkelsena, kapitana „Alabamy”, który zabiera statek na misję rozpoczętą w 1909 roku. Celem było wykazanie, że Grenlandia jest kompletną wyspą i obalenie roszczeń rządu Stanów Zjednoczonych do północnej części Grenlandii, które opierały się na istnieniu rzekomego cieku wodnego. Po powrocie do bazy Mikkelsen i pierwszy oficer Jrgensen odkrywają, że ich poszukiwania poprzedników poszły na marne i że zostali oni zastąpieni.

Kapitan, ku zaskoczeniu swoich podwładnych, zamierza spróbować szczęścia jeszcze raz. Gdy jeden z jego najbardziej zaufanych ludzi zostaje ranny, u jego boku pojawia się osoba, która chce mu pomóc. Jedna z osób, które zgłosiły się do udziału w wyzwaniu, nie miała pojęcia, w co się pakuje. Udało się to Ivarowi Iversenowi, młodemu mechanikowi, który dołączył do załogi w Reykjaviku. Na początku opowieści mężczyźni wyruszają na wyprawę. Jak od czasu do czasu wskazuje licznik dni na ekranie, przez dłuższy czas będą oni jedynymi towarzyszami. Nie mniej jednak warto oglądać cały film Walka z lodem w serwisach VOD.

Świetna historia w filmie Walka z lodem

Grenlandia nie stanowi części Stanów Zjednoczonych Ameryki. Właśnie to kapitan Ejnar Mikkelsen (Nikolaj Coster-Waldau) i jego załoga chcą udowodnić światu. Szukają reliktów ekspedycji, która miała to udowodnić. W rezultacie ich statek zostaje uwięziony w lodzie. Szanse na pomyślne zakończenie misji spadły w tym momencie na sam dół listy priorytetów. Zamarznięte kończyny muszą zostać usunięte, zanim spowodują śmierć ich właściciela. Mikkelsen wyruszył na Grenlandię z konkretnym celem. Nie zamierza się zatrzymać, dopóki nie osiągnie celu, i nie ma zamiaru zawrócić. Zamierza użyć psiego zaprzęgu, by wytropić zaginiony oddział i odzyskać jego mapy oraz sprzęt. Iver Iversen (Joe Cole) jest jedyną osobą, która chciałaby mu towarzyszyć.

Coster-Waldau napisał scenariusz do filmu z pomocą Joe Derricka. Fabuła nie jest przesadzona ani w żaden sposób krwawa. Kilka psów zostało rannych, gdy utknęły na lodzie, a w pobliżu widziano niedźwiedzia. Nadszedł czas, aby chłopcy wyruszyli na wyprawę. Pierwsza połowa filmu pod względem tempa i treści przypomina lekki film przygodowy. Podczas spotkania mężczyźni lepiej się poznają, dzielą się informacjami o swoich przyjaciołach, marzeniach i innych zainteresowaniach. To jednak dopiero początek. Główne danie zostaje podane dopiero po powrocie na statek. Tam w ogóle nie ma nikogo. Ponieważ nie mają wielu okazji do życia, są pozostawieni sami sobie. Kiedy halucynacje zaczynają się ujawniać, wkrótce potem następuje obłęd. Od tamtej pory minęły dwa lata…

Walka z lodem po polsku?

Przez ograniczony czas w serwisie Netflix dostępny jest film „Against the Ice” (Walka z lodem). Zapraszamy do jego obejrzenia. Widowisko było niedawno pokazywane na Berlinale 2022. Teraz można wybrać się w podróż na Grenlandię bez wychodzenia z domu. W opisie było napisane, że będzie to spektakularna przeprawa przez straszny ląd, a także historia, która sprawi, że krew zamarznie Wam w żyłach.

W trakcie tej właściwej narracji dwóch facetów wyrusza na wyprawę, której celem jest ustalenie, że Grenlandia to jedna wielka wyspa położona gdzieś w Arktyce. Aby tego dokonać, wyruszyli w mroźną dzicz Arktyki. Jednak załoga jest wyczerpana i nie chce wyruszać w kolejną podróż. Kapitan Ejnar Mikkelsen jest zdeterminowany, by wypełniać swoje obowiązki. Nie leży to w jego najlepszym interesie. Tylko Iver Iversen, nowicjusz w obsadzie, jest zainteresowany dołączeniem do Mikkelsena. Kiedy wyruszają we wspólną podróż, doskonale zdają sobie sprawę, że szanse na sukces są znikome.

Film, który warto obejrzeć

Walka na lodzie to przede wszystkim film o interakcjach dwóch głównych bohaterów. Postacie poboczne pojawiają się tylko na chwilę i są traktowane jako statyści. Nie mówią zbyt wiele. Bohaterowie Ejnar i Iver są głównymi bohaterami tej historii. Film pokazuje, jak ciężko jest im przetrwać w surowym arktycznym środowisku, a także jak bardzo ich więź jest z nim spleciona. Nikolaj Coster-Waldau, wcielając się w postać skazanego na zagładę kapitana, od razu sprawia, że jest on naturalną kandydatką do tej roli. Coster-Waldau wyraża w filmie swoje obawy i pragnienia poprzez ekspresyjną mimikę twarzy. Joe Cole, który gra Ivera i jest również bardzo młodym aktorem, demonstruje swoje umiejętności. Iver jest bardzo interesującą postacią, której losy śledzimy przez całą powieść.

Walka z lodem
Walka z lodem
Walka z lodem
Walka z lodem
Walka z lodem
Walka z lodem
Walka z lodem
Tytuł (Angielski) Against the Ice
Ocena 6.5 8,740 głosów
Ocena widzów 6.9 156 głosów
27 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.