Avatar: Istota wody - ZALUKAJ FILM ONLINE

  • REJESTRACJA TO TYLKO 30 SEKUND
  • ZNAJDŹ SWOJE ULUBIONE FILMY LUB SERIALE
  • NAJCIEKAWSZE I NAJLEPSZE PRODUKCJE W JEDNYM MIEJSCU
  • DOŁĄCZ DO TYSIĘCY ZADOWOLONYCH UŻYTKOWNIKÓW

UPSS! MUSISZ BYĆ ZALOGOWANY, ABY MÓC KORZYSTAĆ W PEŁNI Z SERWISU!

ZALOGUJ / ZAREJESTRUJ SIĘ film online vod

Avatar: Istota wody zalukaj cały film online

Gdzie obejrzeć cały film Avatar: Istota wody?

Dec. 14, 2022USA192 Min.PG-13
Twoja ocena: 0
6 1 głos
Udostępnień1

Gdzie obejrzeć cały film Avatar: Istota wody 2022?

Niecierpliwie oczekiwany Avatar: Istota wody to epicki, światowy hit kinowy Jamesa Camerona z 2022 roku. Po tym, jak Jake Sully (Sam Worthington) zjednoczył lokalne plemiona Na’vi przeciwko nieuczciwym „Podniebnym Ludziom” (kolonizatorom dążącym do zebrania i wydobycia zasobów Pandory), sequel powraca na Pandorę 15 lat później. Po urodzeniu czwórki dzieci Jake i Neytiri (Zoe Saldaa) postanawiają schronić się u plemienia Metkayina na wyspie, aby uratować swój leśny klan. Trzygodzinny film, który był kręcony głównie pod wodą, jest absolutnie oszałamiający. Dodatkowo, zawiera przemoc akcji w stylu sci-fi, w tym walkę wręcz, broń palną i pościg za świętym potworem przypominającym wieloryba. Obok intymności małżeńskiej, historia zawiera również nastoletnie flirty, trzymanie się za ręce i zauroczenia.

Od wydarzeń z pierwszego Avatara minęło około 15 lat, kiedy to rozgrywa się akcja Avatar: Istota wody. Jako rodzice dwóch nastoletnich synów o imionach Neteyam (Jamie Flatters) i Lo’ak (Britain Dalton), a także młodej dziewczyny o imieniu Tuk (Trinity Jo-Li Bliss) oraz Kiri (Sigourney Weaver), nastoletniej córki, którą adoptowali po tym, jak urodziła się w tajemniczych okolicznościach, Jake (Sam Worthington) i jego partnerka Neytiri (Zoe Saldaa) żyją w lasach Pandory. Jake pomógł Na’vi w walce z Sky People (ludzie próbują kopać i wydobywać zasoby Pandory), ale kiedy zaczynają nową misję – wysyłanie wybranej grupy awatarów z wgraną świadomością i wspomnieniami dawno zmarłego Col.

Quaritcha (Stephen Lang) i jego oddanych żołnierzy – operacje wojskowe ludzi nasilają się. Aż Jake przekonuje Neytiri, że ich najbliższa rodzina powinna odejść i szukać schronienia z odległej wyspy zamieszkującej Metkayina klanu, którzy są inny odcień niebieskiego i mają płetwy-jak ogony i płetwy-jak ręce, Quaritch i jego Na’vi-fied oddział prześladować Jake’a i Neytiri’s Omaticaya klanu. Chociaż rodzina Jake’a i Neytiri początkowo otrzymuje schronienie od swojego przywódcy, Tonowari (Cliff Curtis), i Ronal (Kate Winslet), bitwa podniebnych ludzi w końcu dociera do wodnych klanów, gdy Quaritch je ściga.

avatar istota wody

Oglądaj online Avatar: Istota wody

Mimo że jest bardzo długi, cieszący publiczność sequel Jamesa Camerona jest niezwykłym wyczynem technologicznym, który dowodzi jego ciągłego statusu wizjonera. Bogata, zawiła fabuła filmu Avatar: Istota wody nie jest czymś, co ogląda się w kinie. Fabuła jest prosta, a większość dialogów – zwłaszcza tych, w których wypowiada się Quaritch – ma charakter dydaktyczny lub formalny. Jednak nie ma to znaczenia, ponieważ reżyser James Cameron genialnie wykorzystuje budżet filmu wynoszący 350 milionów dolarów we wszystkich podwodnych sekwencjach, niesamowitych efektach stworzeń i wciągającym ogólnym powrocie na Pandorę. Warto obejrzeć w 3D na największym ekranie, jaki można znaleźć.

Pomimo długiego (ponad trzygodzinnego) czasu trwania filmu, sugestywne budowanie świata sprawia, że łatwo stracić poczucie czasu. Winslet i Curtis to wspaniałe dodatki do grupy, a występy motion-capture są interesujące do oglądania. Dalton wyróżnia się wśród młodych wykonawców jako Lo’ak, kłopotliwy młodszy syn Neytiri i Jake’a, który zaprzyjaźnia się z wyrzutkiem tulkun (święte wieloryby kosmitów). Na uwagę zasługuje również Jack Champion jako Spider, ludzki młodzieniec wychowany wśród Na’vi, którego jednak wyróżnia maska. Choć za wcześnie o tym mówić, jego związek z Kiri, która jest nieco inna, wydaje się rozwijać w kierunku romansu (nie mówiąc już o skomplikowaniu).

Avatar: Istota wody od Jamesa Camerona z 2022 roku.

Tylko nieco mniej szalony niż w pierwszym filmie jest w tym sequelu Quaritch Lang. Nie jest on jednak jedynym przeciwnikiem. Szanse przeciwko Na’vi wydają się nie do pokonania, ponieważ ludzka technologia staje się coraz lepsza i bardziej zabójcza. Większość scen akcji rozgrywa się w trzecim akcie, choć nie brakuje tu fragmentów pełnych napięcia, które sprawią, że widzowie przylgną do swoich foteli (lub partnerów). Nawet sposób, w jaki ludzie chwytają się poręczy i wstrzymują oddech, gdy obszary zalewają się w przedłużającej się fazie tonięcia statku, jest eerycznie podobny do Titanica.

Oryginalne tematy zmarłego Jamesa Hornera są wykorzystywane przez kompozytora Simona Franglena do stworzenia emocjonującej partytury, gdy Na’vi walczą o swoje życie, nawet jeśli nie ma kwartetu Pandoran grającego muzykę klasyczną. Ogrom tego, co Cameron i autor zdjęć Russell Carpenter osiągnęli w Avatar: Istota wody jest tak ogromny, że nawet niedoskonałości filmu nie są w stanie odebrać mu tego, jak bardzo jest piękny.

Avatar: Istota wody
Avatar: Istota wody
Avatar: Istota wody
Avatar: Istota wody
Avatar: Istota wody
Avatar: Istota wody
Avatar: Istota wody
Avatar: Istota wody
Avatar: Istota wody
Avatar: Istota wody
Tytuł (Angielski) Avatar: The Way of Water
Ocena 8.1 67,793 głosów
Ocena widzów 8.056 1,200 głosów
27 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.